Základný kurz potápania ( PADI Open Water Diver) sa v potápačskej škole DiveINN učí podľa štandardov najväčšej celosvetovej potápačskej asociácie – PADI (Professional Association of Diving Instructors, www.padi.com). Kurzy PADI sú celosvetlovo najpopulárnejšie potápačské kurzy. Ročne ich absolvuje vyše 50% všetkých záujemcov o potápanie (60% celosvetovo). V PADI kurze získaná kvalifikácia potápača je celoživotná a univerzálne platná na celom svete – ide o najakceptovanejšie potápačské licencie na svete. Zabezpečuje to jednotná štruktúra výučby v našom klube, iných PADI centrách na Slovenku ako aj vo svete. Inak povedané kvalita kurzov je daná jednotnou celosvetovou “priam dokonalou” štruktúrou potápačských kurzov PADI. Naše potápačské kurzy sú akreditované Ministerstvom školstva SR a súčasne sú akreditované v EU (STN EN 14153 a 14413).

Základný kurz (PADI Open Water Diver) prebieha v štyroch častiach – samoštúdiu, teoretickej časti, bazénových ponoroch a ponoroch na otvorenej vode. Teoretická časť kurzov potápania prebieha v klimatizovanej učebni na Hlinickej 3 v Bratislave. Bazénová časť sa uskutočňuje pri chladnom počasí v plavárni na Bernoláku a Iuvente, inak prebieha v príbrežnej zóne.

1. Samoštúdium.
Z dôvodu pohodlnosti štúdia teoretických poznatkov vám v dostatočnom predstihu poskytneme manuál a sadu DVD video prezentácii na dokonalé zvládnutie teórie. Cieľom samoštúdia je minimalizovať zbytočné predlžovanie teórie a súčasne eliminovať tradičný koncept “kurzu” (stredoškolského charakteru) so zameraním na podstatné informácie podané zábavnou a nenútenou formou.

2. Teoretická časť.
Inštruktor s Vami prejde všetky teoretické časti a formou previerok si zopakujete samoštúdiom získané poznatky. Všetky teórie sa začínajú v pondelok o 17:00. Ostatné stretnutia sú vždy po pracovnej dobe podľa Vašich požiadaviek, tak aby sa dal potápačský kurz hravo zvládnuť aj popri zamestnaní (vždy po 17tej hodine). Nenútenou formou sa oboznámite aj s technickou stránkou potápania. Zväčša sú potrebné štyri dvojhodinové teoretické stretnutia.

3.Bazénové ponory.
Päť bazénových modulov slúži na aplikovanie poznatkov z teórie do vodného prostredia pod priamou kontrolou inštruktorov. Každý základný kurz potápania pozostáva z dvoch 2 hodinových bazénových stretnutí v utorok a štvrtok hneď po teórii (od 19:00). Celý bazén máme prenajatý len pre naše potreby v priestoroch Hotela Barónka**** v Bratislave. Preferujeme konzistentnejšiu výučbu zameranú na samostatné potápanie sa v kontrolovaných podmienkach. Našou snahou je čo najdlhšie viesť ponory v reálnych podmienkach otvorenej vody, kde môžeme pozorovať všetky tie rybičky, škebličky a morské panny :-))) Počet a dĺžka ponorov závisí od Vašej spokojnosti a splnenia požiadaviek (minimálne 2 x 3 hodiny). Sme presvedčení, že len opakovaným kontaktom s výstrojom, s neoprénom, vzduchovými fľašami, ostatným potápačským výstrojom a v neposlednom rade s potápačskými inštruktormi a divemastrami, je možné získať potrebné zručnosti a nutnú dávku samostatnosti pri príprave a samotnom potápaní. Každý absolvent kurzu by mal mať pocit zvládnutia každého cviku.

4. Ponory na otvorenej vode.
Po absolvovaní bazénových ponorov nasledujú minimálne 4 ponory na otvorenej vode. Pri nich sa zdokonalia naučené poznatky z bazénových modulov, ich prenesením do podmienok reálneho prostredia, v ktorom sa budete potápať. Pri ponoroch na jazerách sa zdokonalíte v rôznych potápačských technikách a súčasne sa oboznámite s rôznymi prírodnými a poveternostnými podmienkami, prostredím pod vodou, jeho odlišnou krásou a úskaliami. Celý tím inštruktorov sa Vám bude snažiť zabezpečiť neopakovateľne krásne zážitky.

Iste sa stretnete s firmami, ktoré majú kurzy dlhšie ako týždeň, poprípade “roztrhané” po pár dňoch v týždni. U nás síce štandardný PADI OWD kurz trvá týždeň, ale končí sa až po tom, čo sa vy dobre cítite pod vodou a súčasne splníte všetky podmienky udelenia licencie. Niekomu to trvá týždeň, ale niekomu aj dva aj tri. Všetky teórie a ponory navyše sú u nás zadarmo !!! Nikto Vás však nebude nútiť, aby ste stoj čo stoj ostali pod vodou – naučiť sa potápať musíte v prvom rade chcieť Vy… Všetko sa podriaďuje Vášmu dobrému pocitu z potápania a nášmu dobrému pocitu z Vašich potápačských zručností!

Jedinými vstupnými podmienkami absolvovania základného kurzu potápania PADI Open Water Diver (PADI potápač na otvorenej vode) sú vek nad 15 rokov a “štandardnéskúsenosti so šnorchlovaním + plávaním s plutvami (je potrebné vedieť bez časového obmedzenia zaplávať aspoň na vzdialenosť 300m).

Upozornenie: potápačský kurz PADI SCUBA DIVER nie je plnohodnotný potápačský kurz. Jeho absolvent sa nemôže samostatne potápať. Preto ako úvodný kurz odporúčame výlučne PADI Open Water Diver kurz, po absolvovaní ktorého sa môžete potápať samostatne kdekoľvek na svete.

NAŠE BONUSY:
● certifikačná karta je vystavená ihneď po kurze
● ďalší špecializačný kurz (potápanie s Nitroxom) k základnému kurzu ZADARMO !!!
● plnenie fliaš zdarma: mimo sezóny plníme vaše fľaše na Guláške zdarma.
● vstup do DiveResortu DiveINN na Guláške ZDARMA.
● po absolvovaní OWD je u nás cena pokročilého kurzu potápania
PADI AOWD len 230 EUR

Začiatok14.5.2018
Cena250€
Podmienkyvek
MiestoSenec - Guláška (Hlboké jazero)
Minimálny vek15 rokov
Trvanie7 dní
Počet lekcií31 hodín
Počet ponorov6
Ďalśie vzdelávaniePADI AOWD
----------------------------------------------------
Začiatok21.5.2018
Cena250€
Podmienkyvek
MiestoSenec - Guláška (Hlboké jazero)
Minimálny vek15 rokov
Trvanie7 dní
Počet lekcií31 hodín
Počet ponorov6
Ďalšie vzdelávaniePADI AOWD
----------------------------------------------------
Začiatok28.5.2018
Cena250€
Podmienkyvek
MiestoSenec - Guláška (Hlboké jazero)
Minimálny vek15 rokov
Trvanie7 dní
Počet lekcií31 hodín
Počet ponorov6
Ďalšie vzdelávaniePADI AOWD

Prihláška na kurz